Profesionali burnos higiena, ar tai būtina?

Burnos higiena – vienas svarbiausių organizmo priežiūros darbų, kurio tikslas yra išlaikyti sveiką burnos ertmę, pašalinti apnašas ir bakterijas ar tiesiog panaikinti nemalonų burnos kvapą. Nepakankama priežiūra gali sukelti daug nemalonumų, todėl, kad ir kaip sunku kartais tai atrodytų, reikia puoselėti burnos higieną ir atlikti tam tikrus veiksmus kiekvieną dieną.

gera burnos higienaNepakankamas dėmesys sveikų dantų palaikymui gali sukelti įvairias dantų ir dantenų ligas, tokias kaip ėduonis ar dantų akmenys.  Jos gadina estetinį vaizdą, o savininkui suteikia daug nemalonių akimirkų. Burnos higienos tikslas – palaikyti natūralią burnos higieną, išlaikyti sveikus dantis ir dantenas, apsaugoti nuo įvairių ligų ir pašalinti iš burnos apnašas bei bakterija.

Dantų valymas pasta padeda pašalinti dantų apnašas ir bakterijas, susikaupusias po kiekvieno valgymo. Apnašos nusėda ant dantų arba tarp jų ir sudaro puikias sąlygas bakterijoms plisti. Laikui bėgant jos gali pažeisti dantenas ar dantų emalį, todėl ertmės ir dantenų ligos yra neišvengiamos. Jeigu dantys yra nereguliariai valomi ir atmestinai prižiūrimi apnašos ima kietėti ir taip pradeda formuotis dantų akmenys. Jų ir kitų problemų taip paprastai pašalinti nepavyksta, todėl reikia kreiptis pas profesionalų dantų odontologą. Visgi, kelią tokioms problemoms mes galime užkirsti kiekvieną dieną valydami dantis. Vertėtų paminėti, jog ant liežuvio taip pat kaupiasi apnašos, todėl jų valymas yra taip pat būtinas. Šios apnašos gali ne tik sukelti dantų ligas, bet ir suteikti nemalonų burnos kvapą. Taigi, galima priimti išvadą, jog burnos higiena yra būtina, siekiant užtikrinti dantų sveikatą ir malonų burnos kvapą.

Reguliarus dantų ir liežuvio valymasis tinkamomis priemonėmis yra veiksnys, užtikrinantis sveikų dantų ir geros burnos higienos būklę. Visgi, kartais to nepakanka. Burnoje yra daug mažų vietelių, kur bakterijos gali nevaržomai atlikti savo darbus. Tokiose vietose dantų šepetėlis praranda savo funkcionalumą, jis negali pasiekti tarpdančiuose esančių apnašų. Tokioje situacijoje odontologai rekomenduoja naudoti tarpdančių siūlą, kuris padės ne tik išvalyti dantų tarpelius, bet ir sustiprins dantenas. Šio siūlo pagalba burnos higiena bus ypač pagerinta, nes su juo galima pasiekti visas dantų ir dantenų sritis. Tai rekomenduotina priemonė kiekvienam žmogui.

Profilaktinės dantų apžiūros yra būtinos siekiant užtikrinti gerą dantų būklę. Čia higienistai gali pasirūpinti jūsų burnos higiena ir suteikti prarastą spindesį. Dantų higienistai – tai profesionalūs burnos sveikatos specialistai, kurie padeda palaikyti burnos sveikatą. Jie atlieka dantų priežiūros, jų valymo ar balinimo procedūras. Jeigu jūsų dantis kankina dantų akmenys, čia galite juos pašalinti profesionalo pagalba. Jei kyla įvairūs klausimai, galite drąsiai jais pasitarti ir paprašyti draugiško patarimo. Higienistai mandagiai atsakys į visus jūsų klausimus ir pamokys jus bendrosios burnos higienos taisyklių.