Dantų implantvimo eiga kurią pacientams verta žinoti

Dantų implantacija yra vienas didžiausių pasiekimų šiuolaikinėje odontologijoje. Šios galimybės dėka galime atstatyti prarastus dantis. Kai žmogus neturi dantų, dantų implantai gali jam padėti.  Žavią šypseną siekia turėti kiekvienas, tačiau nekiekvienas gali ja pasidžiaugti. Norint turėti gražius ir taisyklingai augančiu dantis, reikia įdėti nemažai laiko jų priežiūrai. Tiesa, nemalonūs atsitikimai ir netikėti įvykiai gali sudarkyti jūsų šypseną ir sukelti didelį diskomfortą. Tačiau sprendimo būdas yra – tai dantų implantavimas.
Paprastai dantų implantacija susideda iš kelių itin svarbių etapų. Tai gydytojo konsultacija, implantacijos procedūra ir danties protezavimas.  Detaliau aptarkime kiekvieną etapą ir kaip jie atliekami.

Implantacija konsultacijaGydytojo konsultacija.

Konsultacijos metu specialistas įvertina jūsų burnos būklę, analizuoja dantų rentgeno nuotraukas. Rentgeno nuotraukos pagalba įvertinama žandikaulio situaciją. Šio etapo metu sudaromas specialus gydymo planas: nusprendžiama kokie dantų implantai bus naudojami, jų kiekis, protezavimo pobūdis, ar bus reikalingos papildomos procedūros, nustatoma implantavimo datos pradžia.

Dantų implantavimas.

Taigi, išaušo ilgai laukta procedūros diena. Jos metu jums bus atlikta nedidelė operacija, kurios metu gydytojas atliks dantenų pjūvius, o specialia įranga formuos atitinkamo dydžio ir gylio ertmę, kurioje bus įsriegtas implantas. Ant jo tvirtinamas danties protezas. Dantų implantacija gali trukti nuo 40 min iki kelių valandų. Tai priklauso nuo implantų ir papildomų procedūrų skaičiaus.
Procedūra yra atliekama lygiai tokiomis pat sąlygomis, kaip taisant ar traukiant dantį. Dantų implantavimas yra skausmingas, todėl pacientui  yra suleidžiami nuskausminamieji medikamentai. Dėka to, jis nejaučia jokio skausmo ir diskomforto. Po procedūros, skausmui numalšinti, išrašomi specialūs profilaktiniai antibiotikai, kurių pagalba kontroliuoti skausmą ir išvengti infekcijos bus itin paprasta. Šių sąlygų dėka, dantų implantai bus sudėti profesionaliai ir tai nesukels jokio papildomo skausmo ar uždegimų. To pilnai užtenka, siekiant atlikti profesionalią dantų implantacijos operaciją.
Po implantavimo procedūros reikia palaukti kelis mėnesius, kol dantų implantai pilnai prigis. Tai gali užtrukti nuo 3 iki 5 mėnesių, priklausomai nuo procedūros sudėtingumo ir papildomų procedūrų skaičiaus.

Protezavimas ant implantų.

Kai implantai prigyja, galima sėkmingai pereiti prie kito etapo. Sėkmingai atliktas dantų implantavimas atveria kelią paskutiniam žingsniui: danties protezavimas. Jeigu operacijos metu implantas buvo užsiūtas, dabar jį reikia atidengi ir ant jo užsukti specialią gijimo galvutę (tai mažas varžtelis). Tuomet reikia palaukti, kol sugis dantenos ir galima sėkmingai protezuoti.

Protezavimui ant implantų galimi įvairūs sprendimai. Tai gali būti pavieniai dantys, jiems protezuoti naudojamos dantų karūnėlės, tvirtinamos ant implantų. Kai pacientui trūko dantų vienoje eilėje, tuomet galima naudoti dantų tiltelius ant implantų. Jeigu pacientas buvo bedantis, tuomet gaminamas visas dantų lankelis, taip pat galimas sprendimas su išimamais protezais fiksuojamais ant implantų. Protezavimo konstrukcijoms gali būti naudojamos įvairios medžiagos. Dažniausiai yra naudojama metalo keramika, tačiau norint išgauti maksimalią estetiką gali būti naudojama cirkonio keramika, jos kaina yra žymiai aukštesnė.
Jau nuo mažų dienų prižiūrimi dantys kiekvienam gali suteikti nuostabią šypseną ir pasitikėjimo jausmą. Deja, nekiekvienas gali tuo pasidžiaugti. Dantų trūkumas, jų netaisyklingumas ar kitos priežastys gali suteikti daug nemalonumų, todėl dantų implantacija suteikia unikalias, šiuolaikines galimybes kiekvienam, gražios šypsenos siekiančiam, žmogui.