Dantų tiesinimas breketais – patikima ir saugu

Kreivų dantų augimas ar netaisyklingas sukandimas sukelia daug problemų, tačiau breketai gali ištaisyti padėtį. Toks ortodontinis gydymas pagerins jūsų dantų būklę ir suteiks malonumo kiekvieną dieną. Vertėtų paminėti, jog tai yra rekomenduojama gydymo priemonė, nes tolimesnis netaisyklingų dantų augimas įtakos ne tik estetinės išvaizdos pablogėjimą, bet ir ūmesnius skausmus bei kasdieninius nepatogumus.
Nedidelis dantų tiesinimas vaikams paprastai yra atliekamas korekcinių dantų plokštelių pagalba. Suaugusiems ir ūmesnių problemų turintiems vaikų dantims tiesinti dažniausiai yra naudojami breketai, dar kitaip vadinami kabėmis. Tai nenuimami ortodontiniai tvirtinimai, kuriais yra padengiamas dantų paviršius. Kiekvieno ant danties esantį įtvirtinimą jungia viela, kurios pagalba reguliuojamas tolimesnis dantų augimas ir jų koregavimas.

Dantų tiesinimasDeja,  dantų tiesinimas sukelia daug prieštaringų minčių ypač jaunų žmonių tarpe. Pasak juos, tai suteikia daug nemalonumų, o estetinis jų grožis – nepatogumo kasdieninėse situacijose. Šiandien šias mintis galime paneigti, nes kiekvienas norintis išsitiesinti dantis žmogus gali pats išsirinkti breketus. Šiuo metu Lietuvoje galima įsigyti metalinius arba keraminius breketus. Šios dvi rūšys pasižymi unikaliomis savybėmis ir kiekvienam pacientui gali pasiūlyti efektyvų sprendimo būdą. Paprastai jie skiriasi kainos, estetinės išvaizdos bei patogumo santykiu, todėl rinktis reikia atidžiai, juk kabes privalėsite nešioti kiekvieną dieną.
Metaliniai breketai šiuo metu yra dažniausiai naudojama breketų rūšis Lietuvoje. Lyginant su kitomis rūšimis, jie yra optimaliausios kainos, todėl daugeliui yra lengvai prieinami. Kabės gaminamos iš kokybiško lydinio, kas užtikrina jų tvirtą konstrukciją. Vienintelis minusas, kurį galima nesudėtingai įžvelgti – estetinė jų išvaizda. Visgi, metalinių breketų įvairovė yra plati. Skiriasi jų forma, dydis, fiksavimo mechanizmas bei kaina. Tai turėtų suteikti daugiau malonumo kiekvienam pacientui. Dantų tiesinimas šiomis priemonėmis yra sąlyginai pigus ir ganėtinai efektyvus. Verta paminėti, jog sparčiai populiarėja naujos kartos beligatūriniai breketai, kurie, lyginant su metaliniais, yra estetiškesni ir nereikalauja tiek daug priežiūros bei atsakomybės. Gydymas šiomis kabėmis trunka trumpiau ir efektyviau, tačiau kaina jų yra atitinkamai didesnė.

Keraminiai breketai Lietuvoje taip pat intensyviai populiarėja. Jie pasižymi savo unikalia spalva, kuri mažai skiriasi nuo natūralių dantų. Dėl šios savybės jie yra mažiau pastebimi ir suteikia daug daugiau patogumo jų savininkams. Jie yra daug estetiškesni už metalinius breketus, tačiau kitokiais privalumais nepasižymi. Dantų tiesinimas šiomis kabėmis paprastai užtrunka keliais mėnesiais ilgiau, o gydymo kaina yra santykinai didesnė. Vertėtų paminėti, jog šios konstrukcijos breketai yra trapesni, o jų nuėmimas – sudėtingesnis. Šias kabes rekomenduojama tvirtinti ant labiau matomų priekinių dantų. Taip pat tokiomis sąlygomis galima naudoti ir safyrinius breketus, kurie yra skaidrūs ir atspinti natūralią dantų spalvą. Deja, jų kaina yra taip pat šiek tiek aukštesnė.

Šaltinis: https://www.dantu-implantai.lt/