Dantų karūnėlės

Dantų priežiūra yra esminė kiekvieno žmogaus pareiga. Tik sveikus dantis turintis gyventojas gali mėgautis gražia šypsena ir kitais maloniais pojūčiais. Deja, dažnos problemos ir nepakankamas dėmesys gali sukelti tam tikrus dantų sveikatos sutrikimus. Juos gali paveikti ėduonis, įvairios dantenų ligos ar išoriniai pažeidimai. Dantų karūnėlės – tai dantų pakaitalai, kurie atstoja natūralius dantis ir atlieka visas jų funkcijas. Jie yra tvirtinami ant specialios atramos ir paprastai nepasižymi jokiu diskomfortu.
Kai ėduonis dantį pažeidžia taip, kad jo nebegalima pataisyti, odontologas siūlo jį pakeisti kitu, tokios pat formos danties pakaitalu. Karūnėlė gali funkcionuoti kaip apvalkalas, kuris uždengtų ar atkurtų pažeistą tam tikrą danties dalį. Metalo keramika ir cirkonio keramika – iš šių medžiagų yra gaminamos aukštos kokybės dantų karūnėlės. Tenka pripažinti, jog tai geriausia išeitis tokioje situacijoje. Nesutaisytas dantis sukels ne tik skausmą ateityje, bet ir gadins šypseną ir suteiks nepatogumą valgant bei kalbant. Gydymo atsisakymas gali sukelti ir tolimesnį ėduonį likusioje danties dalyje ir net šaknyje. Tačiau nerimauti nereikia, nes ėduonies ar kitų priežasčių paveiktus dantis atstatyti galima dantų karūnėlės pagalba. Įspūdingiausia savybė yra ta, jog karūnėlė atrodo lyg natūralus dantis. Tai efektyvus problemos gydymas, kurį renkasi daugelis žmonių visame pasaulyje.
Svarbu žinoti, jog karūnėlės paprastai būna kelių rūšių. Jos skiriasi kainos, kokybės ir komforto santykiu, todėl yra prieinamos tiek taupantiems, tiek kokybės siekiantiems žmonėms. Metalo keramika ir iš jos pagamintos karūnėlės yra pats populiariausias ir pigiausias variantas prarasto danties ar jo dalies atstatymui. Karūnėlės pagrindą sudaro metalas, kuris yra padengtas keramika. Tuo tarpu cirkonio keramika ir iš šios medžiagos pagamintos karūnėlės išsiskiria savo estetine išvaizda. Jos atkuria natūralią dantų struktūrą, formą ir spalvą, todėl yra rekomenduojamos priekinių dantų protezavimui. Tai nesukels jums jokio diskomforto, priešingai – galėsite šypsotis ir džiaugtis savo žavia šypsena. Žinoma, tokių karūnėlių kaina yra sąlyginai didesnė. Dantų karūnėlės kiekvienam yra gaminamos individualiai. Gydytojai odontologai įvertinę jūsų dantų būklę nustato, kokio dydžio, formos ir atspalvio karūnėlės jums reikės. Šiuo metu Lietuvoje  metalo karamika kainuoja apie 700-800 litų, o cirkonio keramika – 1000-1300 litų, priklausomai nuo odontologijos klinikos.
Kaip viskas atliekama?

  • Pirmiausia jums reikia apsilankyti pas odontologą ir atlikti dabartinę dantų būklės apžiūrą.
  • Jeigu jūsų dantis yra nepataisomos būklės, odontologas paruoš jį naujos karūnėlės uždėjimui. Tai yra, pakeis esamo danties formą taip, kad būtų vietos karūnėlei. Šios procedūros metu jums bus taikomas vietinis nuskausminimas.
  • Tada gydytojas padarys burnos antspaudą, pagal kurį bus gaminama danties karūnėlė.
  • Pagaminta karūnėlė bus patikrintą ir pricementuota jūsų pažeisto danties vietoje.

Štai ir viskas! Tik šie keli žingsniai ir galėsite mėgautis turėdami nuostabią šypseną.