Dantų protezavimas

Dantys kiekvienam žmogui suteikia daug privalumų, o maloni šypsena – patogumą įvairiose gyvenimiškose situacijose. Tačiau ką daryti, jei graži šypsena žmogaus nepuošia? Ką daryti, jei trūkstami dantys kiekvieną mielą dieną jums sukelia pasibjaurėjimą? Dantų protezavimas šią problemą gali greitai ir nesudėtingai išspręsti. Tik šios procedūros pagalba galima atkurti natūralią dantų formą ir suteikti trūkstamą komforto jausmą kiekvienai dienai.
Dantų protezai atstoją tikrus dantis, kai jų nėra arba kai jų tiesiog nebeįmanoma atstatyti plombinėmis medžiagomis. Tai unikalus darinys, kurio pagalba pakeisti natūralius dantis itin paprasta ir kokybiška. Jų dėka siekiama atkurti danties anatominę formą, jų spalvą bei, žinoma, tekstūrą, kad jis niekuo nesiskirtų nuo kitų dantų. Įstatytas protezas pacientui nesuteikia jokių komplikacijų ar nemalonumų, jis atlieka visas reikiamas funkcijas ir pasižymi kokybe. Dantų protezavimas atlieka itin svarbią funkciją žmonių gyvenime. Juk gražia šypsena siekia mėgautis kiekvienas.
Lietuviškai kalbant, tai yra unikali priemonė pažeistų ar neturimų dantų atstatymui, įskaitant jų formos, spalvos ir struktūros atstatymą. Viskas vyksta dantų technikų laboratorijose, kur gaminami labai patvarūs ir ilgaamžiški dantų protezai. Protezavimo procedūra atliekama tiek dėl kosmetinių tikslų, teik dėl dantų funkcionalumo trikdžių, todėl ja gali pasinaudoti kiekvienas. Tereikia pasirinkti kokybišką odontologijos kliniką, kurioje nepriekaištingas paslaugas jums galės atlikti savo srities specialistai. Danties netektis gali sukelti nemažai skausmo jo savininkui, tačiau dantų protezavimas šią padėtį gali atstatyti. Tai lyg išsigelbėjimas, kuris užkirs kelią kramtymo silpnėjimui, sukandimo blogėjimui, dantų augimo netaisyklingumui, kurio pasekoje gali išsivystyti ir žandikaulio sąnario patologija. Prarasto danties audinio struktūrą, taip pat kaip ir visą dantį, galima atkurti vainikėliais, tiltais ar implantais. Šiandien tai paprasta.
Visi dantų protezai yra bendrai skirstomi į: dalinai išimamus, pilnai išimamus ir fiksuotus protezus. Kiekvienam pacientui parenkamas pats tinkamiausias pasirinkimas, kurį sudaro pats odontologas specialistas atsižvelgdamas į dantų defektus ir žandikaulio pobūdį.

  • Dalinai išimami protezai yra skirti klientams, kurie neturi kelių dantų viršutiniame ar apatiniame dantų lanke. Privalumus galite pastebėti iš karto. Tai santykinai mažesnė kaina ir pakankamai gera kokybė, tačiau dėl to greičiau dėvisi žandikaulio kaulas.
  • Pilnai išimami protezai yra skirti pacientams, kurie neturi visų dantų esančių apatiniame ar viršutiniame dantų lanke. Jie gali būti fiksuojami implantų pagalba. Tokio pobūdžio dantų protezavimas yra daug geresnis ir kokybiškesnis, tačiau santykinai ir brangesnis. Už kokybę reikia mokėti.
  • Fiksuoti dantų protezai yra tvirtinami prie likusių sveikų dantų. Tai gali būti vainikėliai ar tiltai. Jie suteikia gražią išvaizdą, pagerina funkcionalumą ir yra tinkama išeitis netekus vieno ar kelių dantų.

Dantų protezavimas suteikia efektyvesnį kramtymą, gražesnę šypseną, jos pagalba taps lengviau kalbėti, tarti žodžius. Visa tai suteiks geresnę gyvenimo kokybę, kuria mėgautis galėsite kiekvieną mielą dieną.