Ką svarbu žinoti apie dantų implantus

Implantologas konsultuojaImplantai tai unikali priemonė, kuri padeda atstatyti trūkstamus dantis ir suteikia pasitikėjimo savimi. Dailią šypseną siekia turėti kiekvienas, tačiau nekiekvienas gali ja mėgautis. Šiais moderniais laikais problemą galime nesudėtingai išspręsti pažangiomis medicininėmis žiniomis ir technologijomis. Jeigu jūs neturite kelių dantų ar kankina kitos priežastys, galite pasinaudoti profesionaliomis dantų implantacijos paslaugomis. Taigi, kuo pasižymi dantų implantai ir kokie yra jų privalumai?

Implantas = dirbtinė šaknis

Implantai  yra dirbtinės dantų šaknys, kurių pagalba montuojami dantų protezai. Implantacijos procedūros metu yra pašalinamas pažeistas danties vainikas ir pačios šaknys, o jų vietoje įstatomi dantų implantai. Danties vainiką šiuo atveju atstoja protezas, kuris yra tvirtinamas ant įsriegto implanto. Šios procedūros esmė yra atkurti natūralią danties formą ir jo funkciją taip, kad pacientas nejaustų jokio diskomforto ir galėtų jaustis užtikrintai savo naujaisiais dantų protezais lyg tikrais dantimis.
Dirbtinių šaknų paskirtis yra prilaikyti naujus dantų protezus arba pagerinti jų fiksaciją. Tai palengvina daugelio žmonių gyvenimą įvairias atvejais. Implantai šiandien yra įvairiausių rūšių, tačiau šiuo metu patys populiariausi tiek visame pasaulyje, tiek Lietuvoje yra sraigtiniai implantai.  Tai yra itin stabili ir nepakeičiama konstrukcija, nes jos pagalba mažas varžtelis įsriegiamas į žmogaus žandikaulį, į trūkstamo danties šaknų vietą. Taip sukuriamas tvirtas ir stabilus pagrindas naujam danties protezui tvirtinti. Apytiksliai per 5 mėnesius dantų implantai prigyja ir įauga į kaulą. Dirbtinė šaknis sukurią tvirtą atramą danties vainiko atstatymui. Šiuo būdu galima atstatyti daugiau nei vieną trūkstamą dantį, todėl tai teikia viltį praradusių daugeliui gyventojų. Dailia šypsena siekia mėgautis kiekvienas, šiandien tai įmanoma.

Platus implantų pasirinkimas

Implantų įvairovė yra plati. Pagal jūsų poreikius skiriasi jų dydis, forma, ilgis ir storis. Taip pat jie gali būti gaminami iš atitinkamų medžiagų. Odontologai įvertinę jūsų dantų ir viso žandikaulio būklę, padės jums atlikti tinkamą pasirinkimą. Implantai bus parinkti tinkamos formos ir dydžio.
Titanas – šiuo metu tai yra pats populiariausias, biologiškai suderinamas implanto gamybos elementas. Iš jo implantavimo metu gaminami dantų implantai. Titanas yra geriausiai suderinamas metalas su žmogaus dantų audiniu, todėl jis nesukels jums jokių nemalonumų ar diskomforto jausmo. Iš titano pagaminti implantai yra sriegiami į žandikaulį, o vėliau prie jo yra tvirtinami ir patys dantų protezai.
Viena svarbiausių savybių yra ta, jog norint pakeisti kelis dantis, nereikia kiekvienam dančiui atskiro implanto. Dantų implantai gali būti sujungiami tarpusavyje. Šis procesas yra ypač unikalus, o prigijimo tikimybė – labai aukšta. Procedūros metu naudojami tik tarptautinės sveikatos priežiūros institucijų patvirtintos medžiagos. Tai užtikrina saugumą ir patikimumą kiekvienam pacientui.
Naujais dantų implantais ir protezais žmonės gali džiaugtis ne vieną dešimtmetį.