Dantenų uždegimas? – Rizikuojate prarasti dantis!

Jeigu jums kraujuoja dantenos ar kankina nemalonus skausmas, reikia nedelsiant kreiptis pas gydytoją odontologą. Jis apžiūrės jūsų dantis, įvertins dantenų būklę ir paskirs efektyviausią gydymo būdą. Reikėtų atminti, jog tokie simptomai veda link rimtos dantenų ligos, kuri paprastai yra vadinama uždegimu. Dantenų uždegimas pasireiškia įvairiais simptomais, iš kurių dažniausi yra: tvinkčiojantis skausmas, kraujavimas ir patinimas. Tad, jei pastebėjote šiuos pirmuosius ligos simptomus, nedvejokite ir apsilankykite odontologijos klinikoje dėl profilaktinės dantų apžiūros.

periodontito gydymas klinikojeTikriausiai labiausiai aktualūs klausimai būtų: kaip atsiranda dantenų uždegimas  ir kaip jo išvengti? Visiems ne naujiena, jog tvarkinga dantų priežiūra palaiko burnos higieną ir padeda išvengti nemalonių ligų. Todėl tik kiekvieną dieną rūpindamiesi savo dantimis galėsite užtikrinti sveikas dantenas ir nepriekaištingą dantų būklę. Deja, burnos ertmėje egzistuoja daug pačių įvairiausių bakterijų, kurios gali sukelti dantenų uždegimą. Paprastomis sąlygomis bakterijos yra visiškai nekenksmingos, tačiau jos tampa pavojingos susidarius apnašų sluoksniui. Jeigu dantys bus neprižiūrimi, didėja rizika dantų akmenų susidarymui, o tuo pačiu ir dantenų uždegimui.

Kraujuoja dantenos? Jos ištinę ir nuolatos skauda? Tai pirmieji dantenų uždegimo simptomai, kuriais skundžiasi ne vienas pacientas. Dantenos paburksta, jos ima kraujuoti, o vėliau apsitraukia gelsvomis apnašomis ar net patamsėja. Dantenų uždegimas yra viena dažniausių dantenų problemų. Jis gali įtakoti ir kitas, daug rimtesnes dantų ligas. Jeigu delsite ir nevykdysite gydytojo odontologo gydymo plano rizikuojate netekti dantų ar susirgti tokiomis ligomis, kaip parodontoze ir periodontitu.

  • Parodontozė yra lėtinė dantų infekcija, kuri dažnai lemia dantų iškritimą. Infekcija pažeidžia dantenas ir prie dantų esančius audinius bei susilpnina jų konstrukciją.
  • Periodontitas yra dantenų uždegimas, kurio metu pažeidžiami šie dantis supantys audiniai: dantenos, alveolės kaulas, cementas, raištis.

Uždegimą reikia gydyti, kol jis neįtakojo kitų ligų pradžios. Pirmiausia reikia apsilankyti odontologijos klinikoje ir atlikti dantenų būklės apžiūrą. Toliau gydytojas odontologas įvertins jūsų būklę ir sudarys gydymo planą. Jeigu tai dantų uždegimas, turėsite šalinti jį sukėlusias bakterijas. Pacientas privalės burnos ertmę skalauti dezinfekuojančiu tirpalu, kruopščiai valyti dantis šepetėliu ir tarpdančių siūlu, trumpai tariant – reikės pašalinti dantų apnašas. Tik reguliarios priežiūros pagalba pavyks numalšinti uždegimą ir atstatyti natūralią burnos higieną.

ĄJei kraujuoja dantenos, tai dar nereiškia pirmųjų uždegimo simptomų, tačiau vertėtų susimąstyti. Galbūt tai rodo, jog kažką darote ne taip kaip iš tikrųjų reikia. Skaudančios dantenos gali rodyti, jog verta savo mitybą praturtinti grūdais, riešutais, sėklomis. Šiose gėrybėse yra nemažai vertingo fosforo būtino dantų ir kaulų augimui. Galbūt praturtinta mityba pašalins negalavimus. Taip pat, derėtų naudoti kokybiškas ir efektyvias burnos higienos palaikymo priemones, kurios nedirgintų dantenų ir nesukeltų nemalonių pojūčių.